Oto Blog

Citroen C5

Citroen C5 2020

Citroen C5 Aircross SUV araba modeli, yeni ve eşsiz tasarımı ile dinamik görünümünü korumaktadır. Kalitesi, konforu, sürüş rahatlığı ile daha çok spor amaçlı tercih edilen (SUV) araçlardan biri olarak da Citroen‘in bu modeli kullanılır. Citroen C5 Aırcross SUV kategorisinde bir araç olarak bu talebi 2020 yılında da sürdürüp satış adedini 1347 yaparak 2020’de çok satan arabalar arasında ilk 10 da kendine yer bulmuştur.

Citroen C5 Aircross Özellikleri

Citroen’in en cok tercih edilen araba modellerinden olan C5 Aircross 188 km/s hızlanma, 1.5 dizel ve 130 beygir motor performansındadır. Progressive Hydraulic Cushions süspansiyon sistemine de sahip olan araç kompakt SUV sınıfının en yeni modeli olarak da tanınmaktadır. 1499 cc hacmindeki dizel ünite 3750 d/d’de 130 HP güç ve1750 d/d’de 300 Nm tork üretmektedir. Fabrika verilerine göre de Citroen C5 Aircross 188 km/s hıza kadar gidebilmektedir ve aracın hızlanması için ortalama 10.6 saniye yeterli olmaktadır. Araba bu performanslarla birlikte sürüş esnasında ise 100 km/s’ de ortama 4.2 litre yakıt yakmaktadır. C5 Aircross’un genel özelliklerine baktığımızda ise araç karşımıza uzunlukta 4500 mm, genişlikte 1859 mm, yükseklikte1695 mm ve bagaj kapasitesinde ise 580 lt olarak çıkar. Bu genel ozelliklerin yani sira Citroen C5 Aircross EuroNCAP çarpışma testlerinde 4 yıldız alma başarısını da elde ederek çocuk yolcu güvenliğinden yüzde 86, yetişkin yolcu güvenliğinden yüzde 87 yaya yolcu güvenliğinden yüzde 58 puanla başarısını kanıtlamış ve güvenlik yardımcılarından da yüzde 75 puan alarak ismini güvenlik konusunda duyurmuştur.

Citroen C5 2020

Citroen C5 2020

Citroen C5 Aircross İç ve Dış Görünüş

Makyajli haliyle tanıtımı yapılan ilk günden beri dikkat çekici olan aracın iç mekanı alıcılarını çok memnun etmektedir. Konforlu ve hatta sınıfının ileri kriterlerini bile en üst seviyeye taşıyan Citroen C5 Aircross kullanıcıların ortak yorumu ise Peugeot 3008’in araç ambiyansı oldugu şeklindedir. Bunun nedeninin ise aracın iç mekanında PSA benzer mimari kullanılmış olduğu düşünülüyor. Bu iç dizayn da Citroen C5 Aircross’un prestijini oldukça arttırmıştır. Araçta bulunan ve açılabilen olan cam tavan ise Citroen C5’in havalı ve avantajlı özelliklerinden biridir. Özellikle gece yolculuklarına ayrı bir keyif katan bu tavan C5 Aircross’u elit göstermeyi de başarmıştır. Sütunların açılarının iyi ve ölçülü ayarlanması da görüşün engellenme ihtimalini ortadan kaldırmıştır. Araçta diğer sevilen özellik ise direksiyon simidinin üzerinde bulunan kumandalara sürüş sırasında temas edebiliyor oluşunuz. Bu özellik her ne kadar başlarda kişiye rahatsızlık versede zamanla Citroen C5 Aircross kullanan sürücülerin bu özelliğe alıştığı ve sevdiği gözlenmiştir.

Citroen C5 Aircross Fiyat

Citroen’in sevilen ve spor görünüme sahip araci C5 Aircross fiyatları özellik ve performansa göre değişmekle birlikte; Dizel otomatik Citroen C5 Aircross fiyatı 193 bin, En üst donanımlı dizel otomatik Citroen C5 Aircros fiyatı 257 bin TL ve 180 beygir güç üreten benzinli motor ve otomatik şanzımanla yani benzinli Citroen C5 Aircross fiyatı ise 257 bin TL civarlarında değişkenlik göstermektedir.

Citroen Aksesuar Ürünleri

  1. C4 Koltuk Süngeri
  2. Berlingo Bagaj Havuzu
  3. Nemo Bagaj Havuzu
  4. C-Elysee Bagaj Havuzu
  5. C4 Bagaj Havuzu
  6. C5 Bagaj Havuzu
  7. Nemo Direksiyon Kılıfı

Bir yanıt yazın