Oto Blog

Fiat Egea

Egea 2020

İspanyol otomobil üreticisi olan Fiat, Koltukmodel araçları ile birlikte Türkiye otomobil piyasasına 2015 senesinde dahil olmuş bir markadır. Marka üretime başladığı günden bugüne Türkiye’de 183 bin adetten daha çok satış yapmayı başarmıştır. 2020 yılının ilk aylarında da bu talebi görmüş ve Egea modelinin şubat ayı sonunda 5442 adet satılmasıyla 2020’nin en çok satan arabaları listesinin başında yer almayı başarmıştır. En çok satan otomobiller arasında birinci olan Fiat Egea kulanıcılar tarafından kaliteli ve bir okadar ekonomik bulunmaktadır. tecih edilen otomobil şirketi Fiat da 2020 yılı başında Egea modelini tanıtarak ince ve zarif çizgilerden oluşan, yüksek teknolojili yeni modelini alıcıya sunmuştur. Önceki modellere göre daha keskin hatlara sahip olan yeni model Egea’yı da 2020 sonlarında piyasaya süreceğini açıklamıştır.

Egea 2020

Egea 2020

Fiat Egea’nın Genel Teknik Özellikleri

Zamanın ötesindeki bulunan yüksek teknoloji ve yaratıcı modern tasarıma sahip olan yeni Fiat Egea alıcısının karşısına iki farklı motorla çıkmaktadır. Otomatik ve manuel şanzıman seçeneklerine sahip model yakıt tipine bağlı olarak genellikle 4532 mm uzunluğa, 1792 mm genişliğe ve 1497 mm yüksekliğe sahipken, 7 vitesli manuel şanzımanla birlikte 1,6 litrelik motor 127 Nm tork üretmektedir. Aracın motorunun Maksimum gücü 95 Kw(ps), Maksimum torku 127 Nm, araç Performansının Maksimum Hızı 185 km/s ve İvmelenmesi 11,5 (0-100 km/h)’dir. Araç Şehiriçi 7,7 lt/100 km Şehirlerarasında 4.6 lt/100 km ve Ortalama ise 5.7 lt/100 km tüketim yapmaktadır. Aracın Bagaj Hacmi ise 520 litredir ve bu özellik ile otomobil çokca beğeni toplamıştır.

Fiat Egea’nın İç ve Dış Görünümü

Fiat ailesinin en sevilen modelleri arasında bulunan Egea, lüks ve modern iç tasarımı, geniş oturma alanı ve kaliteli performansıyla da dikkatleri üzerine çekmiştir. Yeni Fiat Egea’ya tasarım ve dış görünüş olarak baktığımızda ise krom malzemeyle kaplanmış olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Teknoloji bakımından da Fiat Egea modelinde firma kendini geliştirmiş, donanımı arttırmıştır. Markanın eski modeline göre bu model daha geniş ve daha uzun boyutlara sahip olduğu gibi yeni Fiat Egea’nın multimedya ekranı da son teknolojiye uyumlu yapılarak güncellenmiştir. Aynı zamanda Yeni Fiat Egea’da, eski modele göre baş ve omuz mesafelerinde artış dolayısı ile geniş ve ferah bir iç mekan oluşturulmuştur. Fiat serisinin akla hep gelen klasik görünümünden olan model, krom vurgulu diz ve geniş ızgaralı bir yapıdan oluşmaktadır ama eski modeline göre de daha az eğilimli ön cama ve daha yüksek tavana sahiptir. Bunun yanında Fiatın ilk kez yeni Fiat Egea serisinde kullandığı Matrix LED’ler de araca şık ve dikkat çekici bir görünüm sağlıyor. Ayrıca otomobile ilk bakıldığında da göze çarpan özellik deri ve konforlu koltuklar olmaktadır. Son derece modern ve elit duran iç dizaynı da 2020’de çok satan arabalardan olmasını sağlayan faktördür

Fiat Egea’nın Piyasa Fiyatı

Fiat’ın çok tercih edilen Egea 2020 modeli, 2020’nin sonlarında Türkiye Fiat ve yetkili satış bayilerinde satışa sunulacağını belirtilmiştir ve modelin sıfır fiyatı 97.900 TL ile 180.900 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Fiat Egea Aksesuar Ürünleri

  1. Koltuk Süngeri
  2. Bagaj Havuzu
  3. iç açma kolu

Bir yanıt yazın