Oto Blog

Dacia Duster 2020

dacia duster

Roman otomobil firması olmakla birlikte Renault’un Romanya’daki tek markası olan Dacia, keskin hatlara sahip olan yeni modeli Duster‘i Türkiye’de ve tüm dünyada piyasaya sürdüğünden beri aracın zamanın ötesinde son teknoloji ve modern bir tasarıma sahip olduğu konuşuluyor.2020 yılında da en çok satan otomobiller arasında SUV kategorisinde başarılı olan Dacia Duster araçları bu yoğun ilgiyi ilk iki ayda da göstermiştir ve sonuç olarak Dacia Duster, SUV araçlar arasında 2020’de çok satan arabalar listesinde Türkiye genelinde, 2116 satış sayısı ile ilk onda bulunma başarısını elde etmiştir.

dacia duster

dacia duster

Dacia Duster Otomobil Özellikleri

Yeni Dacia Duster araba modeli tam iki farklı motor seçeneğiyle kullanıcıları memnun bırakmayı başarmıştır. Dacia Duster’ler yenilenen kasası, yeni ve modern iç ve dış görüntüsü ile büy ilgi görüp dikkatleri üzerine çekmekle birlikte Spor amaçlı kullanım icin daha çok tercih edilen Dacia Duster modeller,fiyat performan açısından da Dacia’nın en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor.Genel ve teknik bir şekilde Dacia Duster araçlarların Motor maksimum gücü 115 kW(ps), maksimum torku ise 260 Nm’dir. Aracın performansı ise maksimum hızda 177 km/s ve ivmelenmesi ise 0.4 sn (0-100 km)’dir. Dacia Duster model arabalar genel olarak şehir içinde 4.9 lt (0-100 km) ve şehirlerarası 4.5 lt (0-100 km) yakıt tüketimi yaparak ortalama 4.7 lt (0-100 km)yakmaktadır. Aynı zamanda bagajin bagajhacmide 478 lt’dir. 2020 Dacia Duster’in 2 farklı çeşitte motoru ise 4341 mm uzunluğa, 1804 mm genişliğe ve 1693 mm yüksekliğe sahiptir ve aracın altı ileri manuel şanzıman ve altı ileri otomatik şanzıman seçenekleri bulunmaktadır. Ayrica2020 Dacia Duster modeli benzinli ve dizel motor olarak satışa çıkmakta ve verilen bilgilere göre Yeni Dacia Duster benzinli motorda 1.6 litrelik manuel şanzımanda 115 HP, dizel motorda ise 1.3 litrelik otomatik şanzımanda 118 HP güç üretebilmektedir.

Dacia Duster İç ve Dış Görüntü Özellikleri

Dacia Duster otomobil tanıtımı yapıldığı ilk günden beri lüks iç tasarımı, geniş oturma alanı ve yüksek performansıyla araba tutkunlarını kendine hayran bırakmayı başarmıştır. Özellikle çocuklu ailelerin çok sevdiği geniş oturma alanı kişilere birbirinden farklı avantajlar da sağlamaktadir. Yeni Dacia Duster model arabalara bakıldığı zaman ilk dikkat çeken Dacia otomobil firmasının bu modelde diğer alt segment araçlara göre bagaj kapağını daha genişletmiş olması. Bununla birlikte yeni Dacia Duster araçta ASR-Elektronik Patinaj Önleme Sistemi de yer almaktadır. Bir önceki modellere göre daha iyi tasarlanmış ve firmanın kendine özgü çizgileriyle daha farklı bir görüntü oluşturulmuş Duster Model araçlarda göze çarpan bir diğer özellik de orta konsol ve dekoratif kaplamayla kaplanmış koltuklardır. Dacia markasının klasik görünüme sahip Duster model aynı zamanda krom vurgulu diz ve geniş ızgaradan meydana gelmektedir. Eski modeline göre 12 mm daha kısa bir ön tamponu olan 2020 Dacia Duster modelde Matrix LED aydınlatıcılar da kullanılmıştır.

Dacia Duster Fiyat

Yeni Dacia Duster modeli 2020’de Türkiye Dacia ve yetkili satış bayilerinde tanıtım yapıldığından beri renk, özellik ve performans açısından farklı rakamlarda satışa sunulmuştur. Genel olarak ise Dacia Duster sıfır fiyatı 113.900 TL’den başlayarak 185.000 civarına kadar çıkmaktadır.

Dacia Duster için Aksesuar Ürünleri

  1. Dacia Duster Koltuk Süngeri 
  2. Bagaj Havuzu
  3. Direksiyon Kılıfı 
  4. Koltuk Kılıfı

Bir yanıt yazın