Oto Blog

Dikişli Direksiyon Kılıfı Fiyatları

Direksiyon Kılıfı

Toplumumuzda arabasını çok seven, varını yoğunu arabasına harcayan, fırsat bulduğu her anı arabası ile uğraşarak geçiren birçok insan vardır. Söz konusu insanlar arabalarının herkesten farklı olmasını isterler ve bundan dolayı da son derece mutlu olurlar. Bu sayede hem araçlarını konforlu bir hale getirmekteler hem de arabalarının güzel bir görünüm kazanmasını sağlarlar.

Oto aksesuar ürünleri günümüzde her araç için farklı modelde üretilmesinin yanında toplumumuzda bu işin meraklısı insanlar giderek artmaktadır. Aracınıza özellikle iç aksesuar kapsamında ürün alacağınız zaman internetten faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Neredeyse piyasadaki bütün ürünleri internet ortamında bulabilir, beğendiğiniz ürünlerin kıyaslamasını yapıp fiyat performans analizi ile en optimum tercihi kolayca yapabilirsiniz.

Dikişli Direksiyon Kılıfı İşlevi

Yukarıda belirtmeye çalıştığınız aksesuar ürünlerinden birisi de aracın iç aksesuarlarından sayacağımız direksiyon kılıfıdır. Aracın direksiyonunu dış ortamlardan koruyan, çizilmesini, yıpranmasını engelleyen ve aynı zamanda özellikle ikinci el araç alımlarında araç direksiyonunun eşsiz bir hijyene kavuşması için dikişli direksiyon kılıfları tercih edilmektedir.

Dikişli direksiyon kılıfları, her türlü oto aksesuar ürünleri satan dükkânlardan temin edilebilmekle birlikte internet ortamından da son derece kolay bir şekilde alınabilmektedir.

Sürücünün araçta en çok temas ettiği maddenin direksiyon olduğu göz önünde bulundurulduğunda direksiyona dikişli direksiyon kılıfı taktırılmasının doğru bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Direksiyon Kılıflarının Fiyatları

Oto aksesuarcılarda ve internet ortamında dikişli direksiyon kılıfları incelendiğinde fiyatlarının kalitesine göre çok ucu açık bir şekilde değişiklik gösterdiği görülmektedir. Söz konusu ürün fiyatları incelendiğinde 20 TL’den 200 TL’ye kadar dikişli direksiyon kılıfı bulmanız mümkündür.

Fiyatların bu denli değişken olmasının sebebi oto direksiyon kılıfının üretildiği hammaddeye göre değişiklik göstermektedir. Üründe kullanılan derinin kalitesi yükseldikçe oto direksiyon kılıfı fiyatları da yükselmektedir.

Ürünün fiyatından ziyade kalitesi ön planda tutulması gereken bir seçim kriteri olmalıdır. Tabi müşterinin bütçesi bu seçimde baş aktör olmaktadır. Müşterinin maddi imkânları ve bütçesi oto direksiyon kılıfı fiyatları kıyaslamasında göz önünde tutulmak zorundadır

Direksiyon Kılıfının Gerekliliği

Oto direksiyon kılıfları toplumumuzda hususi araç sahiplerinin yaklaşık %30’u tarafından tercih edilen bir üründür. Oto koltuk kılıfı insanların ağırlıklı olarak tercih ettikleri ürünler değildir. Birçok müşteri oto direksiyon kılıflarına olsa da olur olmasa da gözüyle bakmakta ve oto direksiyon kılıfı fiyatları da göz önünde bulundurularak tercih edilmemektedir.

Kılıfsız direksiyon

Kılıfsız direksiyon

Daha çok hususi araçlardan ziyade ticari araçlarda kullanılan oto direksiyon kılıflarının tercih sebebinin uzun müddet hareket halindeki araçlarda tercih edildikleri bir gerçektir. Ticari taksiler, minibüsler, ticari panelvanlar gibi sürekli hareket eden araçlarda genellikle oto direksiyon kılıfının olduğu görülmektedir. Bunun sebebi aracın orijinal direksiyonunun zamanla aşınmasından kaynaklı, bu kötü görüntüyü engellemeye çalışma çabasıdır.

Nasıl Direksiyon Kılıfı Seçilmeli?

Dikişli direksiyon kılıfı fiyatları incelendiğinde, has deriden üretilmiş dikişli direksiyon kılıflarının daha pahalı olduğu aşikârdır. Ürününün üretilmesindeki amacın ellerin terlemesinin durdurulması, sıkı ve estetik bir görüntü oluşması ve direksiyonun etkin bir şekilde korunmasının olduğu göz önünde bulundurulduğunda kaliteli ürünlerin tercih edilmesi her zaman yararınıza olacaktır.

Dikişli oto direksiyon kılıflarında karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de ürünün üretildiği kalitesiz deriden kaynaklı araba içerisinde koku oluşturmasıdır. Direksiyon kılıfı dikiminin de uğraştırıcı bir durum olduğu göz önünde bulundurulduğunda kılıfın kaliteli malzemeden seçilmesi gerektiği bir kez daha ön olana çıkmaktadır.

Hangi Ürünlerden Uzak Durulmalı?

Dikişli direksiyon kılıfları deriden üretilmiş ve kumaştan üretilmiş olanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Kumaş olan ürünler deriden üretilenlere göre fiyat konusunda daha avantajlı gibi gözükse de işlevsel olarak bu avantajı kumaş ürünlerde bulamıyorsunuz.

Kaliteli deri ürünler lekeyi üzerinde tutmazlar ve kolayca temizlenebilirler. Kumaş ürünler için bunu söylemek mümkün değildir. Ürünün direksiyona sıkıca dikildiği de düşünüldüğünde ha deyince ürünün çıkarıp yıkanması da söz konusu olmamaktadır.

Kaliteli deriden imal edilmiş dikişli direksiyon kılıfları anti bakteriyel ürünlerden üretilmektedir. Üzerinde bakteri barındırmadığından sağlık açısından hijyenik bir kullanım sağlamaktadır. Kumaştan üretilmiş dikişli direksiyon kılıflarının da anti bakteriyel üretilen modelleri olsa da sonuçta hammadde kumaş olduğundan, çok sağlıklı olduğu söylenemez.

Dikişli Direksiyon Kılıfı Nasıl Monte Edilir?

Dikişli direksiyon kılıfını oto aksesuarcıdan aldığınızda ürünün direksiyon üzerine sağlıklı bir şekilde dikimi yapılıp teslim edilecektir. Herhangi bir zahmete kavuşmadan dikişli direksiyon kılıfınıza kavuşmuş olursunuz.

Dikişli direksiyon kılıfı fiyatları da kıyaslanarak internetten aldığınız ürün, kargo ile adresinize teslim edilecektir. Ürün sağ salim evinize gelince geriye ürünü nasıl direksiyona dikeceksiniz bu problem kalıyor.

Direksiyonun ölçüsüne göre aldığınız dikişli direksiyon kılıfını sıkı bir şekilde direksiyona geçirdikten sonra çuvaldız iğnesi ile ürünle birlikte gönderilen sağlam malzemeden yapılmış ipliği kullanarak biraz uğraşarak dikebilirsiniz.

Dikişli Direksiyon Kılıfının Monte Edilmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürünü kendiniz direksiyona monte edecekseniz ve bu işi ilk defa yapıyorsanız ilk uygulamanın günahı olmaz babında bir kısım acemilikler yaşayabilirsiniz.

Direksiyon Kılıfı Montajı

Direksiyon Kılıfı Montajı

Oto aksesuarcılardan alacağınız ürünlere işçilik bedeli dâhil olmayabilir. Bu kapsamda kendiniz ürünü direksiyona dikmek isteyebilirsiniz.

Bu işi kendiniz yaparken dikişlerin gevşek kalmamasına çok dikkat edin. Dikişleri gevşek bırakırsanız direksiyon kılıfı kısa sürede gevşeyecek ve hem estetik anlamında araçta kötü bir görüntü bırakacak hem de sürüş esnasında tehlikeli durumlara davetiye çıkaracaktır.

Dikişi yaparken dikkat edeceğiniz diğer bir husus da kullanılan ipliğin kaliteli olmasıdır. Adi iplerle yapılan dikimlerde direksiyon kılıfı kısa süre sonra sökülecek ve size ikinci bir iş çıkaracaktır.

Türkiye’de Dikişli Direksiyon Kılıfı Üretimi

Türkiye oto aksesuar malzemeleri üretiminde dünyada önde gelen ülkeler sınıfında sayılabilir. Oto aksesuar ürünlerini yurtdışından daha ucuza alabileceğini düşünenler bu konuda yanılgı içerisindedirler. Oto direksiyon kılıfı da yurtdışından daha ucuza alınabilecek aksesuar ürünlerinden birisi değildir. Türkiye’deki oto aksesuar firmaları çoğu ürünün yurtdışına ihracatını yapmaktadırlar.

Yurtdışındaki internet siteleri incelendiğinde, dikişli oto kılıfı fiyatları ucuz gibi görünse de ürünün kullanımında kullanılan hammaddenin çok çok adi olduğu ürün gözle görülünce anlaşılmaktadır. Satışı yapılan dikişli direksiyon kılıfı fiyatları döviz bazında belirlenen ürünler olduğundan ve dövizdeki artış ile birlikte söz konusu ürünü yurtdışından daha uygun bir fiyata almanız mümkün gözükmüyor.

Bu kapsamda yapılacak alışverişlerde ülkemizdeki oto aksesuar hizmeti veren işletmeler ya da internetten satış yapan yerli firmaları tercih etmeniz kalite ve fiyat anlamında menfaatinize olacaktır.

Bir yanıt yazın