Oto Blog

Oto Koltuk Kılıfı Fiyatları

Oto koltuk kılıfı fiyat ve modelleri

Oto koltuk kılıfları, aracınızın orijinal koltuk kılıflarının zarar görmemesi için piyasadan temin edebileceğiniz oto aksesuarlarındandır. Oto koltuk kılıfı alırken birçok kriteri göz önünde bulundurmanız gerekir. Ürünün dayanıklı olması, kaliteli kumaştan imal edilmiş olması, kolay sökülüp takılmasının yanında müşterinin ihtiyaçları ve önceliklerine göre oto koltuk kılıfı seçim kriterlerini arttırabilirsiniz. Oto koltuk kılıfının sürekli alınan ve sık sık değiştirilen bir ürün olmadığını göz önünde bulundurduğunuzda ince eleyip sık dokumanız çok çok normal. Tabi oto koltuk kılıfı fiyatları da araştırılıp ona göre karar verilmelidir.

Oto Koltuk Kılıfının Fiyatı

Yaşadığınız yer ne kadar küçük bir şehir olursa olsun oto koltuk kılıfı almaya karar verdiğinizde bu işin ticaretini yapan en az 2-3 adet işletme bulabilirsiniz. Bu işletmelerden oto koltuk kılıfı fiyatları araştırması yapabileceğiniz gibi aynı fiyat araştırmasını internet üzerinden de yapabilirsiniz. Ürünlerin fiyatlarına baktığınızzaman oto koltuk kılıflarının 70 TL’den 1000 TL’ye kadar değiştiğini görebilirsiniz. Aradaki fiyat farkının bu denli yüksek olmasının sebebi, oto koltuk kılıfının yapımında kullanılan kumaş ve dikiş ipliklerinin kalitesi, anti bakteriyel ürün olup olmamasının, leke tutma özelliğinin olup olmadığı, kaydırmama özelliği, ürünün deri mi yoksa kumaştan mı üretildiği gibi kriterlere göre değişmektedir.

Ürünün Sağlıklı Olması

Oto koltuk kılıfı fiyatları bir seçim kriteri olsa da esas olanın insan sağlığı olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Kaliteli ürün üreten, bu anlamda kendini geliştirmiş ülkemizdeki oto koltuk kılıfı şirketleri dünya standartlarına uygun kılıflar üretmektedirler. Günümüzde birçok üründe olduğu gibi oto koltuk kılıfı sektöründe de insan sağlığını tehdit edici, kanserojen özellik taşıyan hammaddelerin kullanıldığı bir gerçektir.

Doğal ürünlerle üretim yapan, kaliteli imalatın yapıldığı firmalar, insan yapısına ve sağlığına uyumlu, hijyenik ürünler geliştirmeleri ile ön plana çıkmaktadırlar. Tam tersi, kalitesiz hammaddeler ile üretilen oto koltuk kılıflarının insan sağlığına son derece zararlı etkilerinin olduğu, solunum yolu hastalıklarının yanında çeşitli cilt hastalıklarına da sebep oldukları bilimsel olarak ispatlanmıştır. Aynı zamanda güneşle çok fazla temas eden bu kalitesiz ürünlerin güneşten kaynaklı kanserojen etkisi konusunda da yetkililer kullanıcıları ikaz etmektedirler.

Oto

Oto

Kalitesi düşük hammaddelerle üretilmiş oto aksesuar ve koltuk kılıflarının çocuklu ya da bebekli aileler için ne denli tehdit oluşturduğunu herhalde hayal bile edemezsiniz. Çocuklar aracın koltuklarının her yerine ister istemez temas ettiklerinden ve ciltleri büyüklere nazaran daha hassas olduklarından,kalitesiz kumaşlarla ve sağlıksız şekilde üretilmiş ürünler,çocukların ciltlerinde kızarıklık, pişik gibi olumsuz anormallikler oluşturabilmektedir.

İnsanların yanlış bildiği doğrulardan bir tanesi de kanserojen maddelerin sadece günlük yiyecek ve içeceklerden alındığını düşünmesidir. Oysa günlük yaşamımızda onlarca eşya ve madde ile iç içe ve temas halindeyiz. Söz konusu maddelere dokunarak ya da temas ederek birçok bakteriyel ya da kanserojen maddenin vücudumuza alınmasını sağlıyoruz. Oto koltuk kılıfları da insanla uzun süre temas sağladığından kalitesiz ürün olması durumunda insan sağlığı için büyük tehdit oluşturmaktadır. Bu kapsamda insan sağlığına zararlı etkisi olmayan doğa dostu ürünlerin tercih edilmesi çok önemlidir.

Oto Koltuk Kılıfı seçiminde dikkat edilecek hususlardan birisi de ürün seçiminde hijyenik malzemeden üretilmiş ürünlerin tercih edilmesidir. Seçilen ürünün leke ve zararlı bakterileri üzerinde barındırmayacak şekilde bir teknoloji ile üretilmiş olması insan sağlığı açısından son derece önemlidir. Araçların orijinal koltuk kumaşları genel olarak anti bakteriyel özelliğe sahip, kir tutmayan özellikte üretilmektedirler. Koltuk kılıfının da bu özellikte imal edilmiş olması son derece önemlidir. Kolayca temizlenebilmeli, ilk günkühijyenik tasarımına tekrar dönebilmelidir. Oto koltuk kılıfları oto kuaför hizmeti yapan işletmeler tarafından kısa sürede temizlenebileceği gibi kullanıcının kendisi de kolayca temizleyebilmelidir ve bu özelliği sağlamalıdır.

Araç sahipleri aracında kullandığı oto koltuk kılıfının araç içerisinde koku oluşturmasından şikâyet edebilmektedirler. Kullanılan hammaddenin kalitesiz üretiminden kaynaklanan sorunun çözümü de maalesef bulunmamaktadır.

Deriden Üretilen Oto Koltuk Kılıfları ve Fiyatları

Oto koltuk kılıfı piyasasında ağırlıklı olarak kumaştan üretilmiş olanlar tercih edilse de deriden üretilmiş olan oto koltuk kılıfları da piyasada vardır. Oto koltuk kılıfı fiyatları kıyaslandığında kumaş koltuk kılıflarından son derece daha pahalı olan deri oto koltuk kılıflarının bazı avantaj ve dezavantajları vardır. Araca monte edildiğinde son derece gösterişli bir atmosfer yaratan deri oto koltuk kılıfları sağlık açısından çok tavsiye edilen ürünler değildir. Yine de bu ürünlerden almaya karar verirseniz bazı özellikleri göz önünde bulundurun.

Deri oto koltuk kılıflarını araca taktırdığınızda aracın iç hacminin gözle görülür şekilde küçüldüğünü tespit edebilirsiniz. Araçta kaliteli bir deri kullanılmaması durumunda kısa süre sonra deride aşınmaların olduğunu görürsünüz. Deri ürünler kumaş ürünler gibi hava almazlar. Hava alamama durumu oturduğunuz koltukta kalça ve sırt bölgenizde, yani koltukla temas ettiğiniz alanda terlemelere sebep olacaktır. Bu durum da özellikle araçta uzun zaman geçirdiğiniz uzun yolculuklar ve sıkışık trafiklerde sağlığınız açısından sıkıntılı durumlara yol açacaktır. Koltuk kılıfının hava almamasından kaynaklı olarak çeşitli cilt rahatsızlıkları ve terlemeden kaynaklı hastalıklarla karşılaşabilirsiniz.

Oto Koltuk Döşeme

Oto Koltuk Döşeme

Deri oto koltuk kılıfları lekeyi üzerinden barındırmaz ve kolay temizlik imkânı sağlar. Bu avantajının yanında kolay çizilebilme ve deforme olma dezavantajı da vardır.Özellikle küçük çocuğunuz varsa bu deri oto kılıfına eninde sonunda zarar verecek ve estetik olarak aracın kötü bir görüntüye kavuşmasına sebep olacaktır.

Sağlık açısından risk oluşturduğu değerlendirilen deri oto koltuk kılıflarının derinin kalitesine göre fiyatlarının 200 ila 1000 TL arasında olduğunu piyasa araştırmalarından öğrenebilirsiniz.

İnternet Ortamında Oto Koltuk Kılıfı

Piyasada oto koltuk kılıfı olan birçok işletme bulunmasının yanında aynı zamanda e-ticaret vasıtası ile de bu işi yapan son derece saygın ve kaliteli üretim yapan firmalar bulunmaktadır. Oto koltuk kılıfı fiyatları yanında kalitesi ile de adından sıkça söz ettiren firmalar ürün çeşitliliği ve ödeme kolaylıkları sayesinde müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü kolaylığı sağlamaya gayret ediyor. Sundukları indirim seçenekleri ve ödeme avantajları ile yılın belli dönemlerinde kampanyaları ile ön plana çıkan firmalar garantili satış ile de kendilerini ispatlamaktadırlar.

Oto koltuk kılıfı hizmetini e-ticaret vasıtası ile yürüten işletmeler, müşterilerine internet ortamında ürün çeşitlerini özelliklerine göre filtreleme ve kıyaslama imkânı sağlamaktadırlar. Aynı zamanda müşterilerine canlı destek imkânı da sağlayan işletmeler üründen memnun kalınmaması durumunda ürünün 7 gün içerisinde geri iadesini de yapabiliyorlar.

Bir yanıt yazın