Oto Blog

Oto Koltuk Kılıfı

Oto Koltuk Kılıfı Konfor Oto

Aracınızın orijinal koltuk kılıfların zarar görmemesi, kirlenmemesi ve deforme olmaması için koltuk kılıfı taktırmaya ihtiyaç duyarsınız. Her sektörde olduğu gibi koltuk kılıfı üretim sektöründe de kaliteye göre çok çeşitli ürünler bulabilirsiniz. En küçük yerleşim yerlerinde dahi 2-3 tane bulabileceğiniz oto aksesuar satan yerlerden temin edebileceğiniz oto koltuk kılıflarının yüksek kalitede, zarif tasarımda olanları ile dayanıklı malzemeden üretilmiş olanları tercih edilmektedir. Üreticiler de kendilerine gelen olumlu geri dönüşler kapsamında firmalarını geliştirmekte, daha dayanıklı ve şık tasarımlarla müşterilerinin beğenisini kazanmaya çalışmaktadırlar. Firma sahipleri koltuk kılıfı seçiminde bazı detaylara vurgu yapıyorlar.

Oto Kılıflarında Öne Çıkan Hususlar

Oto kılıfları hepinizin takdir ettiği gibi ikide bir alınacak ürünler değildir. Müşteri, oto koltuk kılıfını alınca yıllarca bu ürünü kullanmak ister. Bu kapsamda oto koltuk kılıfı seçiminizi düzgün yapmazsanız sonrasında bazı olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Satın alındıktan hemen sonra ürünün yıpranmasını, renginin solmasını, dikişlerinin esnemesini ya da aşınmasını hiçbir müşteri istemez. Bu sebeple ürünlerin kalitesinin ve sahip olduğu özelliklerin neler olduğunu iyi araştırmak gerekir. Üretici firmalar, oto koltuk kılıfları tercih edilirken müşterinin en çok kumaşın dayanıklılığına dikkat etmesi gerektiğini vurguluyorlar.

Kaliteli oto koltuk kılıfları incelenirken kumaşlarının son derece dayanıklı olduğu göze çarpıyor. Yüksek kaliteli ürünler esneme yapmayan kumaşlardan üretilmektedir. Kılıfın üretiminde kullanılan kumaşların lacost örme kumaşlar olması dayanıklılık açısından önemlidir. Koltuk kılıfı üretimlerinde yaygın olarak kullanılan bu kumaş türü üretim esnasında %15 esneme payı bırakılarak üretiliyor. Bu şekilde bir üretim yoluna başvurulması kılıfların hemen hemen tüm araçlarda rahat bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca bu kumaş türü araçlarda zarif bir görünüme sebep oluyor.

Kaliteli koltuk kılıfına sahip otomobil

Kaliteli koltuk kılıfına sahip otomobil

Oto koltuk kılıflarının kullanılmasından kaynaklı sürtünme durumu koltuk kılıfının dikişlerinin atmasına sebep olabiliyor. Kaliteli oto koltuk kılıflarında firmalar kesinlikle bu durumla karşılaşılmayacağının garantisini veriyor. Bu kapsamda koltuk kumaşlarının seçimi kadar kumaşın üzerinde kullanılan ipliğin de kaliteli ürünler olması son derece önemlidir. Kolay dikişlerin atmasının sebebi tamamen kullanılan ipin kalitesiz oluşundan kaynaklıdır. Yüksek kalitede üretim yapan oto koltuk kılıfı firmaları, kılıfın ne kadar uzun süre kullanılırsa kullanılsın dikişlerinin atmayacağının iddia ediyor.

Koltuk kılıfı üretiminde dikkat çeken diğer bir detay, koltuk kılıflarının emniyet kemeri, bardaklık gibi aksesuarlarla uyum sağlayacak şekilde tasarlanmasıdır. Kılıf üreticileri bu uyum sayesinde koltuk kılıflarının kolayca araçlara monte edilebildiğini savunuyorlar. Tabi bu özelliği de yine kaliteli oto koltuk kılıfı ürünlerinde bulabiliyorsunuz. Genellikle 10-15 dakika gibi kısa bir zamanda montajı tamamlanan oto koltuk kılıfları kullanıcıya da büyük kolaylık sağlıyor.

Oto Koltuk Kılıfı Çeşitlerinde Üstün Kalite, Sağlam Ürünler

Araç sahiplerinin en büyük şikâyetlerinden birisi de araçları park halinde iken güneş ışığına uzun müddet maruz kalınması karşısında aracın içerisinde bulunan birçok aksesuarda olduğu gibi koltuk kılıflarının renklerinde de solmalar oluşmasıdır. Yüksek kalitede üretilen oto koltuk kılıflarında yüksek kalitede kumaş boyası kullanılmasından dolayı bu durumla karşılaşılmamaktadır. Bir diğer vazgeçilmez özellik ise kumaşın leke tutmama özelliğidir. Yüksek kalitedeki kumaşlar basit bir temizlik sonucunda dahi ilk günkü parlaklığına ulaşabilmektedir. Özellikle çocuklu aileler ya da hassas cilt problemi olan insanlar tarafından bu özelliğin özellikle aranmasında fayda vardır. Hatta ticari taksilerde insan popülasyonu fazla olduğundan bu tür kumaşların kullanılması son derece önemlidir.

Koltuk kılıflarında aranan diğer bir özellik ise kılıfın üretiminin yüksek konforda yapılıp yapılmadığıdır. Oto koltuk kılıflarında konfor sağlamanın yolu, lamine sünger hammaddesi ile üretilmiş olmasından geçer. Bu süngerlerden üretilmiş olan kılıflar özellikle uzun yolda ya da trafikte çok zaman harcanan İstanbul gibi kalabalık yerlerde sürücüye büyük konfor ve rahatlık sağlayacaktır. Aracın koltuk kılıfından sadece şık bir görüntü beklenmez, aynı zamanda rahatlık da beklenen diğer bir özelliktir. Alınacak oto kılıfının şıklık ve rahatlık ergonomisinin iyi analiz edilmesi gerekmektedir.

Teknolojinin artması ile üretim ve imalatta son derece hızlı bir çıkış yakalayan oto koltuk kılıfı sektörü kullandıkları teknik ve ürünlerinin kalitesi anlamında adından söz ettirmektedir. Bu kapsamda kaliteden ödün vermeyen firmalardan dünyanın neredeyse her ülkesine ihracat yaparak geniş bir satış ağı yakalayanlar vardır. Adından söz ettiren firmalar gelişimlerine devam etmekte ve bundan sonra da adından çok söz ettirecek gibi.

Oto koltuk kılıfları yerli ve yabancı bütün araçlarla uyumlu olarak imal edilmektedir. Üretilen oto koltuk kılıflarının bu özelliği nedeniyle tüm araçlarda güvenle kullanılması da söz konusudur.

Şık Tasarım ve Pratik Kullanım

Aracın iç mekânına uygun olarak konsolla ve diğer oto aksesuarları ile bütünleşecek bir oto koltuk kılıfı tercih etmenizde fayda vardır. Aracın içerisindeki bütün ekipmanların birbiri ile ahenk içerisinde olması sürücüyü tatmin edici bir husustur. Bu ahenkte oto koltuk kılıfı da büyük bir argümandır.

Koltuk kılıflarının rengi, deseni, kumaşının kokusu insan üzerinde olumlu motivasyon sağlayan psikolojik etmenlerdendir. Aracı kullanan kişi kendisini araç içerisinde ne kadar huzurlu ve psikolojik olarak rahat hissederse yolculuk da o kadar güvenli ve zevkli hale gelir. Piyasada aracın içerisi ile uyum sağlayan binlerce çeşit oto koltuk kılıfı rengi ve deseni vardır. Kapitone ve nakış ayrıntıları ile ön plana çıkan kaliteli oto koltuk kılıfları, farklı zevk ve tercihlere göre tasarlanmaktadır. İhtiyaç duyulan bütün renklerin ve desenlerin mevcut olduğu oto koltuk kılıfı piyasasından kafanızda tasarladığınız ve dilediğiniz her özellikte ürün bulmanız mümkündür.

Orjinal kaliteli oto aksesuarları

Orjinal kaliteli oto aksesuarları

Oto koltuk kılıflarında binek araçlar için ayrı, ticari araçlar için farklı olmak üzere iki kategoride üretim yapılmaktadır. Bu kapsamda satışa sunulan oto koltuk kılıflarında deri, quatro vb. çeşitler mevcuttur. Bu çeşitler firmalar arasında farklılık göstermekte ve çeşitlenmektedir. Her çeşit araç için zarif ve estetik koltuk kılıfları bulmanız mümkündür.

Oto koltuk kılıflarında şıklık ve zarafetin yanında kolay kullanım özelliği de ön plana çıkmaktadır. Yeni nesil teknoloji ile üretilen oto koltuk kılıflarının koltuk üzerine kolayca klips ile tutturularak monte edildiği ve koltuk başlarında da Amerikan fermuarının kullanıldığı gözükmektedir. Aynı zamanda ürünler araçların hava yastıklarına engel olmayacak tasarımda üretilmektedir. Aracın ön koltuk kılıflarının arka tarafında bulunan büyük cepler de arka koltukta oturanların malzemelerini koymaları için ergonomik bir kullanım sağlıyor. Kolay kullanım özelliği saplayan oto koltuk kılıfları kolayca yerinden çıkarılıp temizliği de yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın