Oto Blog

Oto Aksesuar Ürünleri

Oto Aksesuar Ürünleri

Dilimize İngilizce modify kelimesinden geçmiş olan oto aksesuar tabiri, kelimenin tam karşılığı olarak bir şeyleri değiştirmek, bozmak anlamına gelmektedir.

Oto aksesuar ürünleri 2 çeşittir. Bunlardan birisi aracın dış kısmında yapılan yenilikleri ifade eder. İkincisi ise aracın motor performansını artırmaya yönelik olarak yapılır. Aracın dış kısmında yapılan yenilikler araç sahibinin hayat tarzını ifade etmektedir. İstediği zevke göre tasarlanabilen dış tasarım fiyatları uçuk kaçık olmadığı için de çok tercih edilmektedir. Aracın motor kısmına yapılan yenilikler ise maliyetinden dolayı çok tercih edilen yöntemler değildir.

Oto Aksesuar Ürünlerinin Amacı

İnsanların araçlarında konforlu ve huzurlu bir şekilde seyahat etmesi için oto aksesuarı ürünleri geliştirilmiştir. Oto aksesuar ürünleri ile yolculuklar daha zevkli hale gelmektedir. Oto koltuk kılıfından tutun da direksiyon kılıfı, oto minderi gibi insanın rahatlığının karşılığı olan oto aksesuar ürünleri piyasada bulunduğu gibi, “dikkat arabada bebek var” tarzında yazıların bulunduğu aksesuarlar da vardır. Uzun yolculuklar yapan, gününün büyük kesimi yollarda geçen insanlar için de tasarlanmış olan oto buzdolaplarını dahi bu kategoride sınıflandırabiliriz.

İnanılmaz bir hızla ve çeşitlilikle gelişen oto aksesuar ürünleri kapsamında bundan sonra da gelişmenin devam edeceğini söyleyebiliriz.

Oto Aksesuar Ürünlerinden Nelere Dikkat Edilir?

Binlerce çeşit üretilmiş oto aksesuar çeşitlerinden hangilerinin alınması gerektiği ya da alınması belirlenmiş ürünlerde nerede dikkat edilmesi gerektiği önemli bir konudur. Hiç kimse verdiği paranın boşa gitmesini istemez. Ürünü alınca bir kere almak ister.

Oto aksesuarlar araç içerisinde geçirdiğini zamanı zevkli hale getiren objelerdir. Dilerseniz bu ürünlerin neler olduğuna bir göz atalım.

Oto aksesuar

Oto aksesuar

Araç İçi Aksesuarlar

Adından da anlaşılacağı gibi aracın iç bölmesinde bulunan oto aksesuar ürünleri kapsamındaki ürünlerin genel ismi araç içi aksesuarlardır. Onlarca çeşit ürünlerden en çok tercih edilenleri aşağıda bulabilirsiniz.

Telefon Tutucu

Araç içi telefon tutucular iki tür olarak üretiliyor. Birincisi aracın camına ya da konsol önüne vakum vasıtasıyla yapıştırılan vakumlu telefon tutuculardır. Bu ürünü alırken vakum parçasını kontrol etmenizde fayda vardır. Yoksa telefon üzerine takıldığında beklenmedik bir anda düşecektir. İkincisi ise klima havalandırma deliklerine takılan telefon tutucu modellerdir. Bu modellerde klima ızgarasının zarar görme ihtimali olduğundan çok tercih edilmez.

Araç İçi Düzenleyiciler

Aracın ön koltuklarının arkasına takılan araç içi düzenleyiciler, araçta dağınıklığın önüne geçmek amacıyla üretilmiş araç içi aksesuarlardandır. Lastikli ya da kemerli olarak da üretilen oto koltuk kılıfı modelleri vardır.

Araç İçi Şarj Cihazları

Hepimizin büyük korkularından birisi de aniden telefon şarjımızın bitmesi ve bu kapsamda zor durumda kalmamızdır. 12 V çıkış gücüne sahip araç çakmak girişlerine takılan ürünler araçta telefonunuzu şarj etmeye yarıyor.

Bagaj Çantaları

Araçların bagajlarındaki dağınıklığı önlemek ve belli bir düzen içerisinde yerleşimlerini sağlamak için üretilmiş olan bagaj çantaları (oto bagaj havuzu) özellikle bozuk yollardan geçerken bagaj içerisindeki malzemelerin savrulup dağılmamasını sağlıyor.

Evcil Hayvan Altlıkları

Evcil hayvana sahip insanlar için geliştirilmiş olan evcil hayvan altlıkları, evcil hayvanınızın bagaj içerisinde seyahat etmesine imkân sağlıyor ve bagajın kirlenmesine engel oluyor.

Direksiyon Kılıfları

Aracın direksiyonunun yıpranmaması için tasarlanmış olan oto direksiyon kılıfları ikinci el araç alan insanlar için de hijyen açısından tercih edilmektedir. Deri malzemeden üretilen ürünün uzun yıllar direksiyonu koruyacağı aşikârdır.

Direksiyon Topuzları

Genellikle tek kolunu kaybetmiş insanlar için tasarlanmış olan direksiyon topuzları, sürücünün tek eli ile rahatça direksiyonu çevirmesine imkân sağlıyor.

Gece Sürüş Gözlükleri

Gece araç kullanırken bir kısım insanların gözleri hassasiyetleri sebebiyle gece araç kullanmaya imkân sağlamaz. Bu kapsamda sorunları olan sürücüler için tasarlanmış gece sürüş gözlükleri gözlerin gece ışıktan etkilenmemesini sağlıyor. Söz konusu göz olunca kaliteli malzeme seçimi yapılması tavsiye edilen ürünler yaygın şekilde kullanılıyor.

Araç Güneşliği

Genellikle çocuklu ailelerin almayı tercih ettikleri ürün, aracın arka koltuğuna yerleştiriliyor ve güneşin yönüne göre çocuğun üzerine güneş gelmesine engel olabiliyorsunuz. Alınacak ürünün TSE damgalı ürünler olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Pedal Seti

Araç pedal setleri aracının orijinal pedal renklerinden memnun olmayan sürücüler için üretilmiş aksesuarlardır. Pedalın rengini istediğiniz gibi, krom, alüminyum, plastik şekilde modifiye edebilirsiniz. Otomatik vites araç sahiplerinin ikili otomatik araç pedal seti almaları önem arz etmektedir.

Çocuk Aynaları

Çocuklu aileler araç içerisinde dikiz aynası yardımı ile çocuğu tam olarak göremeyebilirler. Bu tahdidi ortadan kaldırmak için tasarlanmış çocuk aynaları sayesinde arka tarafı net bir şekilde görebiliyorsunuz. Rahat bir görüş sağlanması için yuvarlak tarzda çocuk aynası tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Makyaj Aynaları

Özellikle bayan sürücülerin araç kullanırken kırmızı ışıkta bekleme anında makyaj yapmalarına imkân sağlayan makyaj aynaları cama vakumlanarak kullanılabiliyor.

Oto Aksesuarları

Oto Aksesuarları

Navigasyon Cihazı

Yeni nesil araçlarda navigasyon cihazı araç içerisindeki multiplayer dijital ekranda bulunuyor olsa da bir kısım araçlarda bu imkân olmamaktadır. Sürücüler de araçtaki bu eksikliği kapatmak için navigasyon cihazı almak istemektedirler. Ön cama vakumlu olarak kullanılabilen cihazlar yol bulmada son derece fayda sağlamaktadırlar.

Head-up Display

Hayalet ekran olarak da bildiğimiz ürün, sürücünün gözünü yoldan ayırmadan display özelliklerin kullanılmasına imkân sağlıyor.

Araç Dışı Aksesuarlar

Aracın dış aksamında yapılan, halk arasında modifiye dediğimiz uygulama bir nevi aracın daha yakışıklı görünmesine imkân sağlayan oto aksesuar ürünleri araç dışı aksesuarlardır.

Kör Nokta Aynası

Yan dikiz aynalarına monte edilen ürün, arkadan gelen ve aracın kör noktasında kalan araçları kolaylıkla fark etmenizi sağlıyor. Ürünü aldığınız yerde monte ettirmenizde fayda vardır.

Bisiklet Taşıyıcı

İkili ve tekli olarak üretilmiş olan bisiklet taşıyıcılar, bisiklet tutkunlarının vazgeçemediği bir aksesuar özelliği taşıyor. Ürünü özellikle uzun yollarda bisiklet taşımak maksadıyla kullanabiliyorsunuz.

Bagaj Taşıyıcılar

Özellikle hatchback araçların bagajları son derece küçüktür ve çocuklu ailelerin ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu sorunu çözmek için geliştirilmiş bagaj taşıyıcılar sayesinde bu problem ortadan kalkıyor.

Sticker

Aracın özellikle arka kısımlarına yapıştırılan sticker’ların görüş alanını kapatmayacak şekilde yapıştırılmasına dikkat edin. Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da bu sticker’ların aracın periyodik muayeneden geçmesine engel bir yapıda olup olmadığıdır.

Araç Brandaları

Aracına kapalı garaj temin edemeyen sürücülerin tercih ettiği brandalar, aracı dış etkenlerden, tozdan, güneş yanıklarından ve olumsuz hava koşullarından korumaktadır.

Subap Kapakları

Halk arasında sibop kapağı olarak bilinse de orijinal adı subap kapağı olan ürünler, aracın sibop kapaklarına takılmaktadır. Işıklı olarak üretilen ürünler araca estetik bir görüntü katmaktadırlar.

Bir yanıt yazın