Oto Blog

Oto Bagaj Havuzu Fiyatları

Bagaj Havuzu Fiyatları

Arabasını seven insanlar fark yaratma adına arabasını farklılaştırmak ister. Bu kapsamda insanlar oto aksesuar ürünlerine yoğunlaşırlar. Aracının görünümü değiştirmek kapsamında yapılan dış tasarım değişikliklerine dış aksesuar, iç mekânda sürücünün ve araçtaki diğer insanların rahat seyahat edebilmeleri, yolculuktan keyif almaları için yapılan tasarım değişikliklerine de iç aksesuar denilmektedir.

İç aksesuar kapsamında onlarca ürün olduğu gibi bu ürünlerden bir tanesi de oto bagaj havuzlarıdır. Bagajın tabanında halı flex dediğimiz bir döşeme vardır. Bu döşemenin sökülüp temizlenmesi zahmetli bir durum olduğundan insanlar bagaj bölgesinin temizliği ve kolay temizlenmesi için bagaj havuzu koydurabilmektedirler. Oto bagaj havuzu fiyatları da son derece caziptir.

Bagaj Havuzu Bir İhtiyaç Mıdır?

Hiçbir oto aksesuar malzemesi için ihtiyaçtır denilemez. Fakat oto aksesuar malzemeleri olmasa da olur, olursa daha güzel olur mantığı ile düşünülebilecek ürünlerdir. Oto bagaj havuzları da bu kapsamda değerlendirilmesi gereken, işinize yarayabilecek ürünlerdendir.

Bagaj, özellikle çocuklu aileler için son derece işlevsel bir bölgedir. Kısa mesafe yolculuklarda bile çocuklu ailelerin bagajları hemen dolmaktadır. Bu şekilde sık ve yoğun olarak kullanılan alanlarında sık sık temizlik ihtiyaçları hâsıl olmaktadır. Bagaja çıkarılması zor bir madde döküldüğünü düşünün. Aracı oto kuaföre götürmeniz elzem hale gelecektir. Fakat aracınızda oto bagaj havuzu varsa kolayca ürünü söküp evde kendiniz temizleyebilirsiniz. Bu şekilde oto kuaför masrafından da kurtulmuş olursunuz.

Oto Bagaj Havuzu Nasıl Alınır?

Oto bagaj havuzları aklınıza gelebilecek bütün oto aksesuarcılardan ya da internet ortamından kolayca temin edebileceğiniz ürünlerdir.

Oto aksesuarcılara gittiğinizde sizden aracın marka ve model bilgilerini isteyecektir. Bu tür ürünler aracın bagaj ölçülerine göre üretilmektedir. Ürünü aldığınız yer kolayca montajını da yapıp size teslim edecektir.

Oto Bagaj Havuzu

Oto Bagaj Havuzu

Ürünün montajı da son derece basittir. Oto aksesuarcılar ile internet siteleri arasında oto bagaj havuzu fiyatları kıyaslaması yaptığınızda ürünü internetten almanın daha avantajlı olduğuna karar verdiyseniz kargo yoluyla sipariş de verebilirsiniz. Ürün, kargo ile elinize ulaştıktan sonra bagajınızın zemininde bulunan halı flex malzemenin üzerine ürünü kolayca yerleştirebilirsiniz. Yanlarda bulunan bagaj halı flex tırnaklarını çıkararak bagaj havuzunun üzerinden kolayca takabilirsiniz.

Bagaj Havuzlarının Fiyatları

Oto aksesuarcılar ve internet mağazalarındaki fiyat değerlendirmesi yapıldığında oto bagaj havuzu fiyatları hakkında bilgi sahibi olunabilir. Bu kapsamda bagaj havuzlarının fiyatının 60 TL ile 200 TL arasında değiştiği görülecektir. Aradaki fiyat farkının nedeni ise oto bagaj havuzu üretiminde kullanılan malzemenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Kullanılan hammadde petrol kaynaklı olduğundan petrol de kalite kalite ayrılmaktadır. Kaliteli hammaddeden üretilen oto bagaj havuzlarının dayanıklılığının da fazla olduğu aşikârdır.

Bagaj Havuzu Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Bagaj havuzları her aracın marka ve modeline göre farklı boyutlarda üretilmektedir. Her bagajın ölçüleri farklı olduğu için bagaj havuzunun ölçüleri de farklıdır. İnternet ortamında oto bagaj havuzu fiyatları kıyaslanırken ucuz olan ürünlerin muhtemelen hatchback araçlar için üretilmiş olabileceğini unutmamak lazım. Çünkü sedan araçlarla hatchback araçların bagaj hacimlerinde ciddi fark vardır. Doğal olarak üretilen bagaj havuzunda kullanılan hammaddenin daha az olduğu düşünüldüğünde daha ucuz bir fiyata satılması da son derece doğaldır.

Yeni Üretilen Araçlarda Oto Bagaj Havuzları

Günümüzde üretilen bazı sıfır km araçların oto aksesuar malzemelerini de araçlara zarif bir estetik kazandırmak için standart paketlerine ekledikleri görülmektedir.

Bu uygulamanın her marka aracın uyguladığı bir satış politikası olduğunu iddia edemesek de bu politikayı son dönemde uygulayan firma sayısı hiç de az değildir.

Bu kapsamda sıfır km araçlarda bagaj havuzunun da standart paketlerde bulunduğu gözden kaçmamaktadır. Nasıl ki sıfır km araç alımlarında firmalar müşteriye park sensörü hediye etmek gibi bir ikramda bulunuyorsa bagaj havuzunun da direkt standart pakete eklenmesi ile firmalar müşteri potansiyelini artırmaya çalışmaktadırlar.

Bagaj Havuzu Ne İşe Yarar?

Bagaj havuzları bagajın korunması maksadıyla üretilmiş ürünlerdir. Araca kattığı birçok özellik bulunmaktadır.

Bagaj zemininin kirlenmemesi ve yıpranmamasını sağlar. Bu kapsamda bagaj zemini ilk günkü gibi tertemiz kalır.

Üzerinde bulunan yivler yardımıyla bagaja koyduğunuz malzemelerin araç hareket halinde iken sağa sola savrulmamasını sağlar.

Aracın bagajının kolay bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur.

Aracın ses izolasyonuna olumlu katkı sağlar.

Bagaja estetik bir görüntü sağlar.

Özellikle bagaja sıvı bir madde döküldüğünde hem temizlenmesi zahmetli olmakta hem de kuruması uzun sürmektedir. Bagaj havuzu ile bu sorun ortadan kalkıyor.

Oto Bagaj Havuzu Alınırken Yapılan Hatalar

Bazı sürücüler ucuz ürün alacağım diye kaliteden ödün vermeyi tercih ederler. Büyüklerimizin bir sözü vardır. “Ben ucuz şey alacak kadar zengin değilim” derler. Yani ucuz alacağım derken aynı ürünü iki kez almak zorunda kalabilirsiniz.Kalitesiz hammaddeden üretilen bagaj havuzları çok çabuk yıpranmakta ve işlevini kaybetmektedir. Ürünün kalitesiz malzemeden üretilmesi nedeniyle çok kötü bir koku aracınızın içini sarabilir. Bu kötü koku hammaddeden kaynaklı olduğundan çözümü de maalesef yoktur. Alacağınız ürünün koku yapıp yapmadığına özel önem vermenizi tavsiye ediyoruz. Bagaj havuzları çeşitli kalınlıklarda üretilmektedir. Dayanıklı olsun diye kalın ürünleri tercih ederseniz bagajın orijinal estetik görüntüsünü bozmuş olursunuz. Bu anlamda optimum bagaj havuzu kalınlığını önceden tespit etmenizde fayda vardır.

Bir yanıt yazın