Oto Blog

Tavan Döşemesi Kumaşı Sarkması ve Tamiri

tavan-dosemesi

Aracınızın Tavan döşemesi kumaşı sarkması ve çözüm yolları nelerdir ? Sorusuna cevap vermek gerekirse, Uzun yıllar güneşin yol açtığı deformasyon sonucunda kumaşın iç kısmındaki süngerin çürümesi sonucu aracınızın tavan döşemesi kumaşı sarktığında maalesef ki tamirat şansı çok fazla kalmıyor.

tavan-sarkmasi

tavan-sarkmasi

Tavan döşemesi tamiratı ne kadar uğraşırsanız uğraşın verimli bir çalışma olmayacaktır. En verimli yol tavan döşemesi kartonunu söktükten sonra kumaşı kartondan ayırmak ve kalan sünger kalıntılarını tel fırça yardımı ile temizlemektir. Temizlik işi bittikten sonra toz kalmayacak şekilde son bir kez daha ince temizliği yaptıktan sonra yeni tavan döşemesi kumaşını yapıştırmaya hazırlık yapmaktır.

Tavan kartonuna göre ölçüyü aldıktan sonra kumaşı kesip ilk önce kartona ve daha sonra kumaşa yapıştırıcıyı sürdükten sonra kısa kuruma süresi sonrasında yeni tavan döşemesi kumaşını yapıştırmaya başlamak gerekiyor.

Kullandığınız yapıştırıcı yaz aylarındaki hava sıcaklığına göre değişebilmektedir. Özellikle yaz aylarında çok sıcak olan illerimizde özel yapıştırıcılar kullanılması gerekmektedir. Aksi taktirde emeğiniz boşa gidecektir. Tavan döşemesi kumaşınız da kabarıklıklar veya sarkma meydana gelecektir.

Aracınız için gerekli olan oto döşeme malzemelerini uygun fiyata sitemizden temin edebilirsiniz.

tavan-dosemesi

tavan-dosemesi

Bir yanıt yazın