Oto Blog

Volkswagen Passat

2020 passat

Alman otomobil markası olan Volkswagen otomobil firması yapılan incelemeler sonucu dünya çapında en fazla satan ve D segmenti aracı olan Passat modellerini Türkiye’de de piyasaya sürmüş ve ciddi sayıda satış yaparak 2020’de en çok satan arabalar arasında ilk onda yer alabilmeyi başarmıştır. Ekonomi ve diğer çeşitli zorlayıcı nedenlere rağmen bile Volkwagen Passat otomobil sektöründe 2020’de iki ay içerisinde 3516 adet satış başarısına ulaşmayı başarmıştır. Özellikle birçok kurum tarafından makam aracı olarak ideal bulunan ve tercih edilen VW passat araçlar, bireysel kullanım için de alıcısına konfor ve güvenlikte üstün hizmet garantisi vererek dikkatleri ve beğenileri üzerine toplamıştır. Sadece Türkiye’de değil birçok ülkede satış rakamlarında rekora gidebilme yolunda olmuş Volkswagen’ın Passat araba modeli, Volkswagen markasının tamamen yenilenen tasarımı ile birlikte otomobil sektörü için önemli olan 2019 Detroit Otomobil Fuarı‘na da damgasını vurmuştur

2020 passat

2020 passat

Yeni VW Passat Donanım Seçenekleri

Yeni Volkswagen Passat araçlardaki donanım Ipression, Busines, Elegance olarak üç çeşittir. Her anlamda sürücüsüne keyifli ve huzurlu bir deneyim yaşatmayı hedeflemiş Volkswagen 2020 Passat modeliyle karşımıza 174 beygir gücünde çalışan ve dört silindirli 2.0 litrelik benzinli bir motorala çıkıyor. Ayrıca, Volkswagen yetkililerinin alıcılara açıkladığı bilgilere göre, 174 beygir gücünde çalışabilen TSI motor 280 Nm tork üretebilmektedir. 6 ileri otomatik şanzıman seçeneği de bulunan Passat 2020 model araç, D segmentte en çok satılan arabalardan biridir. Güvenlik ve donanıma da çok önem veren firma son teknolojiden yararlanarak Alman devi kör nokta uyarısı, acil fren sistemi, ön çarpışma önleyici gibi özellikleri herkese uygun standart modeline eklemiştir. Modellerde aynı zamanda sürücülerin istediğine göre ayak uydurulabilen yeni nesil park asistanı, şerit takip sistemi ve hız sabitleyici gibi özellikler de seçilebiliyor. Hem önden çekişli hem de 6 ileri şanzımanlı Yeni Passat’larda dikkat çeken bir özellik de LED far, LED gündüz far ve LED stop alanında markanın çok azla gelişmiş olmasıdır. Son teknoloji ürünü far sistemine de sahip araçta farın temel işlevi olan kısa ve uzun hüzmeli aydınlatma seçeneklerinden daha fazlası bulunmaktadır. Temel olarak görülen LED Matrix aydınlatma teknolojisinin yanında farklı sürüş koşullarına göre de ayak uydurabilecek zengin ışık dağıtım yelpazesine ulaşmak için sürüş esnasında bile belirli LED modüllerini ayrı ayrı kontrol edebilme avantajı Volkswagen Passat’ta sağlanmıştır. Bunun yanında sistem Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist” ile birleştiğinde siz uzun hüzmeli bir şekilde farlarınız ile ilerlerken görüş açınızdaki diğer araç sürücülerinin gözlerini kamaştırmamak adına bu LED modüllerini ayrı ayrı kapatılıp açılabilir dileğinize göre LED’leri test edip uyarı verebilirsiniz.

Volkswagen Passat Araba İç ve Dış Özellikleri

Yeni Passat’ın görüşü tanıtımı yapıldığı ilk günden beri beklentileri karşılamakla beraber isminden çok söz ettirmiştir. Bir alt modellerine göre daha keskin ve rafine bir tarsi

oluşturulmuş araçlarda özellikle tamponların yapısı ve Passat logosu farklılığı hissedilecek derecede yenilenmiştir. Bir önceki nesil Passat modeline kıyasla yeni Passat’da ön ızgara daha büyük ve sportif bir görünümdedir. Ayrıca bu yeni Passat tasarımının aslında Amerika’daki sürücülere özel olarak yaratıldığı da bilinmektedir. 18 inçlik yeni alüminyum jant seçeneği de aracın standart ve her alıcı için olan paketinde yer alır. Çok fonksiyonlu deri direksiyon, orta konsolda aydınlatma özelliği bulunan Passat logosu, vites topusunun önünde yer alan kablosuz şarj ve 30 farklı renk sunabilen ambians aydınlatması ile yeni Passat’lar alıcıların göz zevkine hitap etmeyi başarmıştır. 2020 Passat aynı zamanda daha büyük bir ızgaraya ve elgen geçirilmiş arka farlara, agresif bir ön tampona, sahte çamurluk deliklerine ve şık iki tonlu alaşım jantlarına da sahiptir. Arka tarafta ise entegre bir arka spoyler ve öne nazaran daha ince arka lambalar içeren yaratıcı tasarım bulunmaktadır. Volkswagen paketlerinden olan Passat R-Line paketi ayrıca yeni egzoz uçlarına, siyah bir spoylerı da içerisinde bulundurmaktadır ve bu model Çin otomobil piyasasına özel hazırlanmış Passsat modeli ile çok benzerlik göstermektedir. Tasarım açısından Arteon ile de benzetilen yeni nesil Volkswagen Passat’ın diğer modellere bakıldığından tepeden tırnağa yenilendiği çok net görülmektedir. Arabanın tasarımı daha detaylı incelendiğinde ise şık arka ve ön fonlar dikkatleri çekiyor. Yeni nesil araca oldukça agresif bir görüş kazandıran yenilenen LED farlar 2020 Passat‘a hem biraz asi hem de cool bir hava katmış. Bu asi duruş kuşkusuz Volkswagen Passat’ın 2020’de çok satan arabalar listesinde olmasını sağlayan faktörlerdendir.

Volkswagen Passat Fiyat

Son teknoloji ile tasarlanmış ve alıcılarını çok memnun bırakan yeni Volkswagen Passat model araba fiyatları piyasada genelde 200.000’den başlamakla birlikte üst segmentlerde bulunan ve makam aracı olarak tercih edilen modellerde sıfır Passat fiyatları 450,000- 500,000’e kadar çıkmaktadır.

Volkswagen Passat Aksesuar Ürünleri

  1. Kapı döşeme kumaşı
  2. B5 Passat Koltuk Süngeri

Bir yanıt yazın