Oto Blog

Renault Megane

Megane 2020

Ülkemizde Renault Markasının vazgeçilmez modelleri arasında gönüllere kazınan Megane modelleri ilk olarak Megane 1 ile ülkemizde satışa sunulmuş olup, Megane 2 hala günümüzde en çok tercih edilen modeller arasındadır. Megane 3 satışa sunulduğu yıldan beri en çok satılan modeller arasında ilk sıraları almaktadır.

Megane 2020

Megane 2020

2020 Renault Megane III

Renault firması, geçtiğimiz dönem megane modellerini geliştirerek ve tanıtarak Renault megane III modeli ile Türkiye otomobil piyasasında önemli bir sıraya girmiştir. Türkiye’nin en çok satan otomobil markası olan Renault, megane III modeli 2020’nin ilk iki ayında en çok satılan ikinci araç olmuştur. Otomotiv Distribütörleri Derneği verilerine göre de Megane III model Renault otomobilinin 2020 yılı şubat ayı sonu itibariyle satış adedinin 4951 olduğu açıklanmıştır. Kendi içerisinde de farklı modelleri bulunan Megane otomobil modelinde her kullanıcı aradığı özellikleri bulma imkanına da sahiptir.

Renault Megane Özellikleri

Renault Megane genel olarak alıcıları tarafından kullanıcı dostu donanımlara sahip bulunmaktadır ve geniş orta konsolu ile yüksek teknoloji ortamına sürücüyü sokmayı başarmıştır. 8,7 dokunmatik multimedya ekranı ve Multi-sense teknolojisi de bulunan model aynı zamanda ruh hali ve sürüç ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterebilecek 5 farklı sürüş moduna da sahiptir. Birbirinden farklı 5 modun hepsinde motor tepkisi, koltuk masaj yoğunluğu, motor sesi, kabin ortam aydınlatması ve diğer özellikler değişkenlik göstermektedir. Modelde bulunan farklı egzoz borusu yeni Megane’nın hibrit olabileceği düşüncesini de ortaya çıkarmştr. Standart egzoz sistemine bağlı gibi görünen egzoz borusu, aşağıya sarkan yeşil ince bir eklentiyi de gözler önüne sermektedir. Bir diğer tasarım farkı ise yolcu kapısının altında bulunan sensörler. Diğer markalar gibi Renault markası da hibrit motor teknolojisine Megane ile geçiyor olabilir. Bunun yanı sıra önümüzdeki yıl Renault’un yeni modellerinde ileri hibrit görülebileceği de düşünülmektedir ve Hibrit motor seçeneğine sahip Megane’nın ön yüzünde de bazı yenilikler olması beklenmektedir. Aynı zamanda ön ızgara ve tamponda bazı bölümlerin değişeceğine de kesin gözle bakınmaktadır. Arkada ve kabinde de değişiklikler yapılması bekleniyor. Şu an piyasada bulunan Renault Megane modeli ise dört farklı motor seçeneğiyle alıcısına sunulmaktadır. Yeni Renault Megane dizel motorda 1.5 litrelik manuel şanzımanda 250 Nm tork, altı vitesli otomatik şanzımana sahip 1.5 litrelik 260 Nm tork üretebilmektedir. 2020 Renault istendiği zaman dört çeker özelliğe de sahiptir. Megane model araç motorunun maksimum gücü 84 kW(ps) ve maksimum torku 193 Nm’dir. Aynı zamanda otomobilin performansının maksimum hızı 176 km/s ve ivmelenmesi 13.7 lt (0-100

km)’dir. Araç şehiriçi 4.1 lt (0-100 km), şehirlerarası ise 3.5 lt (0-100 km) tüketim ile Ortalama 3.7 lt (0-100 km) yakıt tüketimi yapmaktadır. Bunun yanında 2020 Renaut Megane aracın bagaj hacmi de 503 litredir.

Renault Megane Otomobil İç ve Dış Özellikleri

Fransız otomobil üreticisi olan Renault, keskin hatlardan oluşan yeni modeli Megan’ı yurt dışında ve Türkiye’de piyasaya sürdüğünde modelin dönemin ötesinde ve yepyeni bir tasarıma sahip olduğu düşülmüştü. Renault’un son teknolojiyle geliştirdiği Megane otomobiller geniş ve kaslı çizgilere sahip tasarımı ile oldukça dikkat çekmiştir. Renault’nun en çok satan modellerinden birisi olan Megane, 2020 model yılı için de özellikle makyajlanmaktadır. Test sürüşleri esnasında da görüntülenen 2020 Megane’lar farklı tasarımlara sahiptir. Markanın en sevilen modellerinden Megan, lüks iç tasarımı, geniş oturma alanı ve yüksek performansıyla alıcı sayısını da arttırmıştır. Yeni Renault Megane modeli 4632 mm uzunluk, 1814 mm genişlik ve 1443 mm yüksekliğe sahip kibar ve vahşi bir görünümden oluşmaktadır. Bu özelliklerle de artan talep Renault Megane’nin 2020’de çok satılan arabalar listesinde yer almasını sağlamıştır. Yeni Renault Megane, eski modellere göre daha uzun ve daha geniş bir yapıdadır ve modelde ilk göze çarpan orta konsol ve dekoratif kaplamayla kaplanmış koltuklarıdır. Otomobilin içerisinde tahmini Cruise Control sistemi de yer almaktadır. Bu özellik, ön cama yerleştirilmiş olan kamera sayesinde devreye giriyor. Bu özelliklerin yanında otomobilde dur kalk özellikli adaptif hız sabitleyici, otonom acil frenleme, kör nokta uyarı, şerit takip ve şeritten ayrılma uyarısı gibi özellikler de bulunmaktadır. 2020 Renault Megane modelinde Matrix LED’ler de kullanılmıştır.

2020 Renault Megane Fiyat

Yeni Renault Megane modeli Türkiye Renault ve yetkili satış bayilerinde piyasaya sunulduğundan beri modelin sıfır fiyatı 164.500 TL’den başlayarak 257.500 TL’lere kadar çıkmıştır ve megane model çeşitleri arasında da fiyat farklılıkları bulunmaktadır.

Renault Megane Aksesuar Ürünleri

  1. Megane 2 Kapı Döşeme Kumaşı
  2. Megane 2 Koltuk Süngeri
  3. Megane 1 Koltuk Süngeri
  4. Megane 2 Bagaj Havuzu
  5. Megane 3 Bagaj Havuzu

Bir yanıt yazın